سبد خرید
جستجو

چگونه با گربه ها حرف بزنیم؟ و آیا آنها واقعا گوش میدن؟

گربه ها میتونن کاملا صداها رو تشخیص بدن و با انسان ها ارتباط برقرار کنند. اگه احساس میکنید گربه شما بهتون گوش نمیده شاید نحوه صحیح صحبت کردن با این موجودات دوست داشتنی رو بلد نیستید. یاد بگیرید با گربه خود صحبت کنید و به بهش بگید چقد بهش اهمیت میدید.

گربه ها معمولا با یکدیگر حرف نمیزنند، صداها و میوهای خود را برای همراهان انسانی خود نگه میدارند. زبان اصلی آنها زبان بدن است. آنها با دم، موقعیت گوش، وضعیت بدن و حتی حالات چهره خود صحبت میکنند. با در نظر گرفتن این موضوع راه هایی برای صحبت کردن با گربه وجود دارد.

تطبیق صدا با دستور

گربه ها در حالی که زبان بدن مسلط هستند، لحن و زیر و بم صدای شما را بیشتر از کلمات واقعی درک میکنند. استفاده از صدایی ملایم و شاد در حالی که به آنها می‌گویید از روی میز ناهارخوری بلند شوند از اسکرچ مبل دست بردارند، باعث خوشحالی آنها میشود و فکر می‌کنند از کارشان راضی هستید. صدای محکم با لحن دستوری با عباراتی همچون «نه»، «نکن» و «بیا پایین» باعث میشه منظور شما را دقیقا متوجه بشه.

بنابراین هنگام تمجید کردن، صدا زدن یا پیشنهاد دادن چیزهای هیجان انگیز مانند غذا یا اسباب بازی، از صدای بلندتر و شادتر استفاه کنید

حرکات دست را با کلمات مطابقت دهید

ترکیب لحن با ژست ها و حرکات به شما کمک میکنه تا نقطه نظرتان را منتقل کنید. به عنوان مثال به گربه خود دستور میدید از روی میز ناهارخوری پایین بیاد، به سمت زمین اشاره کنید یا با دست خود به سمت پایین انجام بدید.

مراقب تماس چشمی باشید

ممکنه گربه ها برای جلب توجه به شما خیره بشن، اما اگه شما بطور طولانی به اونا خیره بشین این کار رو یک نوع تهدید در نظر میگیرن. اگه مردمک چشم گربه شما بیش از حد گشاد و باز شود، میتونه نشونه هیجان یا پرخاشگری باشه.

پلک زدن نشونه دوست داشتنه

در حالی که تماس چشمی طولانی میتونه نوعی تهدید تلقی بشه، پلک زدن مقابل گربه ها نشونه خوبیه! میتونید هنگام برقراری تماس چشمی برای لحظه ای چشم خود را ببندید و دوباره باز کنید. با این کار به گربه خود میفهمونید که چقد برای شما اهمیت داره.

چگونه با گربه حرف بزنیم؟
چگونه با گربه حرف بزنیم؟ آیا به حرفامون گوش میده یا نه؟
  • اگه گربه شما پشت خودش یا صورتش را به شما بماله، یعنی از دیدنتون خوشحاله!
  • اگه گربه شما با صدای خرخر به حرکات محبت آمیزتون پاسخ میده، یعنی عشق شما رو درک کرده و با این صدا به شما جواب میده.
  • اگه گربه شما با عصبانیت گاز میگیره، چنگ میزنه، غر میزنه یا دم خودش رو تکون میده، یعنی از کاری که دارید انجام میدید خوشش نمیاد، یا بیش از حد تحریک شده و به فضا نیاز داره.
  • اگه گربه شما با صدای نازک و کودکانه به حرفای شما پاسخ میده، نوعی دعوت برای ادامه گفتگو است.
  • اگه گربه شما جلوی پایتان غلت میزند و شکم خود را نشون میده، دعوتی برای مالش شکم نیست اما میتونه نشونه راحتی او با شما باشد.