سبد خرید
جستجو

چگونه دندان‌های گربه خود را مسواک بزنیم؟

اکثر صاحبان گربه‌های خانگی به فکر سلامت دندان این موجودات دوست داشتنی نیستند!

در حالی که گربه‌ ها وسواس خاصی روی نظافت پوست و بدن خود دارن ولی در تمیز نگه داشتن دندان های خود چندان خوب نیستند. درست مثل ما انسان ها، گربه ها هم برای جلوگیری از پوسیدگی، بیماری لثه و سایر مشکلات دندان نیاز به نظافت مداوم دارن!

خبر خوب اینه که مسواک زدن گربه‌ ها کار بسیار آسونیه و فقط چند دقیقه در روز وقت شما رو میگیره. تو این مطلب تمام چیزهایی که باید در مورد مسواک زدن گربه ها بدونید رو توضیح دادیم:

انتخاب مسواک مناسب

مسواک های مخصوصی به طور خاص برای گربه ها طراحی شده اند اما میتونید از مسواک های نرم طراحی شده برای انسان ها هم استفاده کنید. از استفاده مسواک هایی با برس سخت خودداری کنید، چون میتونه به لثه‌های ظریف گربه شما آسیب بزنه.

انتخاب خمیر دندان مناسب

هرگز از خمیردندان انسان ها برای گربه خود استفاده نکنید! خمیر دندان انسان مملو از مواد شیمیایی و فلوراید است که میتونه برای گربه ها سمی باشه. خمیر دندانی را انتخاب کنید که مخصوص گربه ها ساخته شده. این خمیردندان ها معمولا با مرغ یا تن ماهی طعم دار میشوند که گربه ها دوست دارن.

میتونید خمیر دندان مناسب گربه خودتون رو از فروشگاه آنلاین پت شاد خریداری کنید.

نحوه مسواک زدن دندان گربه ها
  • ابتدا به اندازه یک نخود روی مسواک خمیر دندان بزنید، در صورت لزوم خمیر دندان بیشتری اضافه کنید.
  • از حرکات دایره‌ای، عقب و جلو و پهلو برای نظافت تمام دندان های گربه خود استفاده کنید. مراقب باشید خیلی محکم مسواک نزنید، زیرا این کار باعث میشه به لثه گربه شما آسیب برسه.
  • پس از اینکه یک بار موفق شدید دندان های گربه خود را مسواک بزنید، به پت نازنین خود غذای تشویقی بدید. این کار به گربه شما کمک میکنه، مسواک زدن رو کار مثبتی تلقی کنه.

در آخر این نکته رو اضافه کنیم که گربه شما هر 6 تا 12 ماه، حتما باید توسط دندان پزشک چکاپ بشه.